2018 Superior Finish Lawn & Landscape INEX Legend Results


June 16th Anderson

Fast Qualifier Zach Miller 13.963 Seconds

Heat Winners - John Robbins, Mark Dietzen

Feature - 1. Ryan Miller, 2. John Robbins, 3. Zach Miller, 4. Alan Edsall, 5. Alex Peer, 6. Marty Griffin, 7. Mark Dietzen, 8. Sam Butler, 9. Levei Hargraves, 10. Darrell Brown, 11. Mike Thurman


June 9th Speedrome

Fast Qualifier - Alec Webb 13.348 Seconds

50 Lap National Qualifier Feature - 1. Ryan Miller, 2. Taylor Webb, 3. Caleb Heady, 4. James Edsall, 5. Alan Edsall, 6. John Robbins, 7. Tony Paquette, 8. Levei Hargraves, 9. Kyle Emberton, 10. Darrell Brown, 11. John Cosby, 12. Kenny Smith, 13. Marty Griffin, 14. Junior Lemasters, 15. Conner Popplewell, 16. Zach Miller, 17. Alec Webb, 18. Mike Thurman


May 26th Speedrome

Heat Winners - Alec Webb, Marty Griffin, John Cosby

30 Lap Feature - 1. Alec Webb, 2. Ryan Miller, 3. Zach Miller, 4. Kenny Smith, 5. Caleb Heady, 6. John Robbins, 7. Alex Peer, 8. Conner Popplewell, 9. Marty Griffin, 10. Tony Paquette, 11. Mike Thurman, 12. Levei Hargraves, 13. Madalynn Minnear, 14. Kyle Emberton, 15. Duane Holquest Jr, 16. Kenny Raney, 17. John Cosby, 18. Sam Butler, 19. Jared Parks


May 19th Speedrome

Fast Qualifier - Ryan Miller 13.436 Seconds

Indiana State Championship 50 Lap Feature - 1. Zach Miller, 2. Ryan Miller, 3. Alec Webb, 4. James Edsall, 5. Caleb Heady, 6. Alex Peer, 7. John Robbins, 8. Tony Paquette, 9. Sam Butler, 10. Mike Thurman, 11. Darrell Brown, 12. Marty Griffin, 13. Mike Hadley Jr, 14. Alan Edsall, 15. Kenny Smith, 16. Levei Hargraves, 17. Kyle Emberton, 18. Kenny Raney, 19. Conner Popplewell, 20. Mark Dietzen


May 5th Speedrome

Heat Winners - Ryan Miller, Conner Popplewell, Tony Paquette
30 Lap Feature - 1. Zach Miller, 2. Alec Webb, 3. Ryan Miller, 4. Caleb Heady, 5. Mike Hadley Jr, 6. Conner Popplewell, 7. Kenny Smith, 8. Alan Edsall, 9. Marty Griffin, 10. James Edsall, 11. Levei Hargraves, 12. Mike Thurman, 13. Tony Paquette, 14. Darrell Brown, 15. John Cosby, 16. Kenny Raney, 17. Junior Lemasters, 18. Kyle Emberton, 19. Sam Butler


April 28th Sportsdrome

Heat Winners - Caleb Heady, Alex Peer

25 Lap Feature - 1. Taylor Webb, 2. Alec Webb, 3. Cody Fredericks, 4. Conner Popplewell, 5. Kenny Smith, 6. Caleb Heady, 7. Alan Edsall, 8. Alex Peer, 9. Gary Jones, 10. Chad Varner, 11. Corey Varner, 12. Marty Griffin, 13. Sam Butler, 14. Levei Hargraves, 15. Mike Thurman, 16. Chase Adams


April 14th Speedrome

30 Lap Feature - 1. Alan Edsall, 2. Kenny Smith, 3. James Edsall, 4. Marty Griffin, 5. Chris Weddle, 6. Mike Thurman, 7. Kyle Emberton, 8. Levei Hargraves, 9. John Robbins, 10. John Cosby, 11. Tony Paquette

 April 8th Speedrome

Heat Winners - Zach Miller, Kenny Smith
30 Lap Feature - 1. Zach Miller, 2. Ryan Miller, 3. Conner Popplewell, 4. James Edsall, 5. Alan Edsall, 6. Kenny Smith, 7. Marty Griffin, 8. Caleb Heady, 9. Levei Hargraves, 10. Tony Paquette, 11. Kyle Emberton, 12. John Cosby, 13. Mike Hadley Jr, 14. Tim Logue